• مقاله ها
  • مقاله ی برای داشتن پوست جوان و سالم چه بخوریم

برای داشتن پوست جوان و سالم چه بخوریم

مرسانو | مشاهده مقاله برای داشتن پوست جوان و سالم چه بخوریم
برای داشتن پوست جوان و سالم چه بخوریم

خوشبختانه امروزه انواع محصولات مراقبت و زیبایی پوست در داروخانه‌ها یافت می‌شود و انتخاب محصولات مناسب پوستی به داشتن پوستی زیبا، شفاف و سالم کمک بسیار زیادی می کند. اما در این میان نمی‌توان از نقش بسیار مهم تغذیه در سلامت پوست نیز غافل شد.
برای داشتن پوستی سالم و زیبا باید علاوه بر استفاده از محصولات مناسب پوست تغذیه مناسب و سالم داشته باشید. اغلب مواد غذایی که برای سلامت پوست مفید هستند حاوی موارد زیر می‌باشند:
- اسیدهای چرب امگا3 
- اسیدهای چرب امگا6
- ویتامینE 
- آنتی اکسیدان ها 

 مواد غذایی که حاوی هر یک از موارد ذکر شده باشند به سلامت پوست کمک می کنند. علاوه بر مصرف موارد ذکر شده نوشیدن آب کافی نیز به طراوت و زیبایی پوست کمک بسیار زیادی می‌کند. در حالی که محصولات پوستی برای درمان آکنه بسیار مفید هستند، رعایت یک رژیم غذایی سالم و مناسب نیز به درمان آکنه کمک می‌کند.

 

در این مقاله به 12 ماده غذایی مفید برای سلامت و طراوت پوست اشاره شده است.

ماهی های چرب 
 اغلب افراد به خصوص افرادی که دچار آکنه و جوش صورت هستند گمان می‌کنند باید از خوردن غذاهای چرب پرهیز کنند. این مسئله درست است اما همه چربی ها مضر نیستند و برخی از آنها مثل ماهی های چرب برای سلامت و طراوت پوست بسیار مفید هستند. ماهی‌های چرب آب های آزاد مثل ساردین و سالمون به دلیل داشتن اسیدهای چرب امگا3 برای پوست مفید هستند.
در مطالعه و تحقیقی که در سال 2016 انجام شد محققان دریافتند که اسیدهای چرب امگا3 خطر سرطان پوست به خصوص در افرادی که دارای ریسک بالای ابتلا به این سرطان هستند را به شدت کاهش می دهد. محققان دریافتند که اسیدهای چرب امگا3 آسیب ناشی از اشعه ماورای بنفش خورشید را کاهش می‌دهد. اشعه ماورای بنفش خورشید باعث ایجاد التهاب در پوست می گردد بنابراین رژیم غذایی که حاوی اسیدهای چرب امگا3 است می‌تواند به کاهش التهابات پوستی به خصوص التهابات ناشی از اشعه های مضر خورشید کمک کند. 
علاوه بر این ماهی‌های چرب حاوی ویتامین E هستند. ویتامین E نوعی آنتی‌اکسیدان است و از پوست در مقابل التهاب و رادیکال های آزاد محافظت می‌کند.ارسال دیدگاه

کامنت های ثبت شده برای مقاله برای داشتن پوست جوان و سالم چه بخوریم

    مرسانو | مشاهده مقاله برای داشتن پوست جوان و سالم چه بخوریم
    Scroll