• مقاله ها
  • مقاله ی همه چیز درباره ویتامین ب کمپلکس

همه چیز درباره ویتامین ب کمپلکس

مرسانو | مشاهده مقاله همه چیز درباره ویتامین ب کمپلکس
همه چیز درباره ویتامین ب کمپلکس

ویتامین ب کمپلکس حاوی 8 نوع مختلف از ویتامین های گروه B است و نقش مهمی در تبدیل غذا به انرژی در بدن دارد.  هر کدام از ویتامین های گروه B به تنهایی نقش ویژه‌ای در سلامتی فرد دارند.
 مکمل ویتامین ب کمپلکس شامل انواع ویتامین های گروه B در یک مکمل است. برخی از انواع مکمل های ویتامین ب کمپلکس تقریباً 100 درصد نیاز روزانه فرد به ویتامین های گروه B را تامین می کنند.

 مکمل ویتامین ب کمپلکس حاوی ویتامین های زیر است:
ویتامین B1 (تیامین):ویتامین B1 یک ریز مغذی ضروری برای رشد و کمک به عملکرد صحیح برخی از ارگان های بدن مانند مغز و قلب می باشد.

ویتامین B2  (ریبوفلاوین): بدن برای آماده جذب کردن چربی ها و خرد کردن ذرات چربی و داروهای مصرفی به این ویتامین نیاز دارد.

ویتامین B3 (نیاسین):بدن انسان برای سلامت پوست، سیستم اعصاب و سیستم گوارش به این ویتامین نیاز دارد. گاهی اوقات پزشکان به منظور تعادل سطح کلسترول خون برای بیماران نیاسین با دوز بالا تجویز می کنند. 

ویتامین B5 (پانتوتنیک اسید): ویتامین B5  برای سلامت مغز و سیستم اعصاب مفید است.

 ویتامین B6  (پیریدوکسین): ویتامین B6 به ساخت گلبول های قرمز خون کمک می‌کند. گلبولهای قرمز نقش حیاتی در بدن داشته و اکسیژن را به تمامی سلول های بدن میرسانند. علاوه بر این ویتامین به تقویت سیستم ایمنی کمک می کند.

 ویتامین B7 (بیوتین): بیوتین یک ریز مغذی ضروری برای سلامت مو و ناخن و سلامت عملکرد سیستم عصبی است.

 ویتامین B9  (فولیک اسید): بدن از فولیک اسید و یا فرم طبیعی آن یعنی فولات برای ساخت DNA استفاده می کند. طی دوران بارداری مصرف فولیک اسید می‌تواند مانع نقص های جنینی شود.

 ویتامین B12  (کوبالامین): سیستم عصبی و سلولهای خونی به ویتامین B12  نیاز دارند. کمبود ویتامین B12 در بدن می‌تواند باعث نوعی کم خونی به نام آنمی پرنیشیوز شود.

 



ارسال دیدگاه

کامنت های ثبت شده برای مقاله همه چیز درباره ویتامین ب کمپلکس

    مرسانو | مشاهده مقاله همه چیز درباره ویتامین ب کمپلکس
    Scroll